5 wydarzeń muzycznych na które koniecznie musisz się wybrać do Krakowa

Każdy z nas kocha czas w którym słońce zachodzi późno, jest ciepło na zewnątrz i wszędzie są festiwale. Wakacje, bo o nich mowa są czasem festiwali na całym świecie, także w Krakowie, bo przecież Kraków to miasto stworzone dla muzyki. Więc poczuj atmosferę ciepłego lata i muzyki tuż obok Wisły, nad zamkiem Wawel gdzie zabawy i ludzi nie ma końca.

Juwenalia

Największa impreza studencka w roku. Każda uczelnia wyższa organizuje koncerty, pochód juwenaliowy, miasteczko studenckie na którym jest cała masa ludzi to tylko wierzchołek góry Juwenaliowych atrakcji. A pytanie dlaczego warto? A dlatego.

Po pierwsze bilety są naprawdę tanie, gdzie indziej znajdziesz bilety na koncert za mniej niż 50 zł? Po drugie baw się z młodym, pełnym szalonych pomysłów grupie studentów, czyli osób poznających życie – co jest lepszego od poczucia tego na nowo? Po trzecie miasteczko studenckie – ktokolwiek słyszał owiane legendą miasteczko AGH, wraz z akademikami to mogę jedynie powiedzieć, że ten który miał misję na Marsa z 4 piętra akademika nazywał się Maks i przeżył misję szczęśliwy.

Atmosfery plaży i miasteczka na Akademii Górniczo Hutniczej nie zastąpi żaden inny festiwal, zapewniam. Zapach grilla i zimnego otwartego przed chwilą piwa miesza się z delikatnym hałasem śmiechów i rozmów no i oczywiście nie unikniesz poznawania ludzi i to na prawdę wspaniałych i tych naprawdę szalonych.

Festiwal Muzyki Filmowej

Ten festiwal to prawdziwe wielkie wydarzenie dla fanów muzyki i to nie tylko filmowej. W całym Krakowie szereg wydarzeń towarzyszących, to tylko podkręca atmosferę wielkiego wydarzenia. Chcesz uczestniczyć w warsztatach? Jasne. Chcesz aby twoje dziecko było wniebowzięte na nadchodzący koncert Disneya? Proszę bardzo! Chcesz zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć najwybitniejszych dyrygentów, kompozytorów i muzyków z całego świata? Jeżeli tak, to koniecznie musisz tu przyjechać.

Ceny biletów też kuszą z każdej strony. Koncert główny to koszt nie przekraczający 50 zł więc na co czekasz? Karnety na kilka wydarzeń nie pozostają w tyle, bo ceny na prawdę zaskakują, jak na takie duże wydarzenie.

Jeżeli nadal nie przekonałam Cie to może mi się uda w ten sposób Hans Zimmer, myślę że już nic więcej nie muszę dodawać. To co, już wiesz kto zagra w tym roku?

Wianki

Krakowski festiwal muzyki, na dobrze rozpoczyna sezon festiwali w Polsce. W tym najdłuższym dniu w roku można cieszyć się nie tylko świetną pogodą ale i muzyką. Tym festiwalem żyje cały Kraków, sceny rozmieszczone w różnych miejscach w całym mieście tworzą atmosferę, iż cały Kraków jest jedną wielką imprezą. Przecież, kto by nie chciał się bawić w królewskim mieście tuż nad Wisłą w ciepłą czerwcową noc.

Lecz ten festiwal to nie tylko muzyka, to właśnie wtedy zobaczysz niemalże wszystkie dziewczyny w wiankach w końcu są to Wianki. Więc zakładaj wianek i pędź nad Wisłę poczuć te promyki słońca na skórze gdy wokół Ciebie wszyscy świętują rozpoczęcie lata. Wtedy już wiesz że na dobrze rozpoczyna się lato, późne powroty, zapach skóry po słońcu, dni spędzone nad wodą. A to wszystko w sercu Krakowa, nad Wisłą gdzie smok wraz ze wszystkimi wita lato w gorącym uścisku słońca zachodzącego najpóźniej w roku.

Kraków Live Festival

Festiwal co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy fanów muzyki, festiwal odbywa się pod koniec wakacji i jest swoistym zakończeniem sezonu festiwali. Trwająca dwa dni impreza sprowadza na scenę takich artystów jak: Lana del Ray, Ellie Goulding, Travis Scott, Kanye West, Florence and the Machine i wiele innych. Festiwal co roku gości artystów z całego świata.

Podczas tych dwóch dni cały Kraków żyje festiwalem i fanów muzyki można spotkać na każdym kroku. To w końcu idealne podsumowanie festiwalowego sezonu. Pikanterii i niezwykłości festiwalu dodaje miejsce, a to właśnie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Więc szalone połączenie tak różnych miejsc daje mieszankę wybuchową na koniec wakacji.

Sacrum Profanum

To chyba najbardziej niezwykłe wydarzenie w Krakowie na tej liście, ale zdecydowanie warte uczestnictwa. To muzyka XX wieku, okrzyknięty jako najciekawsze wydarzenie muzyczne na mapie europy. Festiwal ten zyskał swą rangę poprzez udział najwyżej cenionych artystów wykonujących muzykę współczesną.

Największą zachętą na ten festiwal i jego prezentacją będzie chyba playlista na platformie Spotify zatytułowana Sacrum Profanum 2018, to tu usłyszycie ten niezwykły klimat festiwalu i przekonacie się jak bardzo wybitne osoby ze świata dają pokaz swoich umiejętności.

Na tej liście, każdy kto chodź trochę lubi muzykę znajdzie coś dla siebie, a połączenie wyjazdu z wydarzeniem, w którym można wziąć udział jest bezcenna. Bo właśnie wtedy w miejscach takie jak Kraków można spotkać ludzi z takimi samymi zainteresowaniami, którzy są wkręceni w swoją pasję, z którymi możecie porozmawiać na ten same tema który kochacie.

Dlatego, nie zwlekaj i wybierz się do Krakowa, a jak dobrze poszukasz to znajdziesz na tych wydarzeniach osoby które w twoim życiu pozostaną na dłużej, bo przecież w życiu o to chodzi, żeby się nie tylko dobrze bawić, ale też to żeby to czuć.